Märtsi tootmine ja mittetoodevaline PMI taandub, majanduslik hoog on hea

- Jul 31, 2018 -

Märtsis tõusid nii tootmistegevuse PMI kui ka tootmistegevusega mitteseotud indeksid ootuspäraselt. Tööstuslik indeks tõusis esimese kvartali kõrgele. Suurte, keskmiste ja väikeste ettevõtete PMI oli samaaegselt tänavu esimest korda kõrgemal, mis näitab, et majandustegevus on hea.

Hiina föderatsioon logistika ja ostmine ja National Bureau of Statistics Service Industry Research Center avaldas andmed eile. Märtsis oli tootmistegevuse indeksid 51,5%, kasvades eelmise kuu 1,2 protsendipunkti võrra, tõustes esimese kvartalini ning tootmise laienemine kiirenes.

"PMI indeks tõusis märgatavalt märtsis, mis näitab, et Kevadpühade teguri kadumisega on veelgi ilmnenud püsiva majanduskasvu tunnused," ütles riiginõukogu Arengu uurimiskeskuse teadur Zhang Liqun.

Alates eelmise aasta detsembrist on PMI indeks jätkuvalt veidi vähenenud. Kevadpäeva festivali mõju tõttu on käesoleva aasta veebruaris märkimisväärselt vähenenud ning turu majanduskasvu hirm on kasvanud.

Zhang Liqun ütles, et märtsikuu andmed näitasid, et see muutus peamiselt hooajaliste tegurite tõttu ja majanduskasv ei olnud järjest langemas. Märtsi PMI põhinäitajad olid oluliselt kõrgemad kui veebruaris, mis näitab, et Kevadpühade tegurite põhjustatud kõikumised on selgemad. Samuti näitab see, et põhilised omadused, nagu stabiilne turu nõudlus, aktiivne tootmine ja käitustegevus ning head ootused võrreldes eelmise aastaga, on selgemad.

Andmed näitavad, et märtsis asusid suurte, keskmiste ja väikeste ettevõtete PMI-d kõik üle kirikujoone ja väikeettevõtete PMI tõusis 5,3 protsendipunkti võrra, mis oli esimest korda alates 2017. aasta juunist laienemisvahemikule naasmiseks .

"Eelmiste aastate kogemuste kohaselt mõjutab väikeettevõte hooajalisust kõige enam. Märtsis on tavaliselt märkimisväärne tagasiminek. Kuna väline nõudlus jätkab laienemist, on väikeettevõtete roll ilmselge. "Shanghai Securities Journali üks teadusuuringute keskuse vanemteadur Liu Xuezhi ütles.

Välisnõudluse soojenemine kajastub ka PMI allindikaatorites. Märtsis tõusis uus eksporditellimuste indeks eelmise kuu 2,3 protsendipunkti võrra 51,3% ni, laienesid laienemisvahemikus. Liu Xuezhi sõnul on välisnõudluse olukord parem, eksporditellimuste käik ja eksport eeldatavalt kasvutendentsi.

Hiina Logistikateabe Keskuse asejuhataja Chen Zhongtao ütles ka, et üldiselt on käesoleva aasta esimene kvartal jätkuvalt stabiilse ja stabiilse arenguga. Ühelt poolt on majanduskasv endiselt stabiilne ja PMI hinnanguga prognoositakse SKP kasvu esimeses kvartalis umbes 6,8%; teiselt poolt paraneb majandusarengu olemuslik kvaliteet.

Tööstusliku aktsiakapitali osakaalu suundumuse järgi tõusis ka tootmishinnaga mitteseotud indeksitõusud märtsis 0,2 protsendipunkti võrra 54,6% ni.

Hiina föderatsiooni logistika ja ostmise asepresident Cai Jin usub, et mittemetoodiline PMI on seitsme järjestikuse kuu jooksul stabiliseerunud rohkem kui 54% võrra, mis näitab, et mittetööstus suhtub jätkuvalt suhteliselt kiiresti. Arenevad teenindusvaldkonnad, nagu rahandus, lennutransport, kiirtoimetusteenused ja infoteenused, arenevad väga edukalt ning innovatsioon ajendab kvaliteetset arengut.

Tööstuskategooriate seisukohast oli märtsis raudteetranspordi, lennutranspordi, postiteenuste, telekommunikatsiooni, Interneti-tarkvara, panganduse, väärtpaberite, kindlustus- ja muude tööstusharude äritegevuse indeks kõigis 55% -lise ja suurema kasvupotentsiaaliga ettevõtetes, tugevad tulemused. Hoogu laiendamine

Liu Xuezhi ütles, et nii tootmisharu kui ka mittetulunduslikud investeerimisfondid tõusid märtsis oodatult, mis näitab, et praegune majanduslik tulemus on hea. Siiski rõhutas ta ka, et Hiina ja USA kaubavahetuse hõõrdumine võib põhjustada tulevase ekspordiolukorra ebakindlust ja avaldada mõju ERK suundumusele, mis vajab pidevat tähelepanu.


Asjaomase tööstusharu teadmisi

Seonduvad tooted

  • Tornkraana QTZ40(4807)
  • P6022 Topless kraana
  • D400(6050) Luffing kraana
  • 3023B Derrick kraana
  • ZLP800 häll
  • JZL45 Kuhjuvad masin